İş insanı Yasemin Germiyanlıgil’e ‘evcilleşmemiş ruhlu’ tespiti

New York Üniversitesi’nden 2022 yılının Mayıs ayında mezun olan Yasemin Germiyanlıgil, moda tutkusu için orada kalmaya devam etti.

Ara sıra Türkiye’ye gelip ailesiyle tatil yapan Germiyanlıgil, moda markasını sevenlerine duyurmuştu.

Kendi markasıyla iş insanı olan Germiyanlıgil New York merkezli ‘My New York’ dergisinde röportaj verdi.

Yasemin Germiyanlıgil’in yaratıcılığını ortaya koyduğu Daisy Lane; el işçiliğinin ön planda olduğu tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Yasemin Germiyanlıgil markasını nasıl kurmaya karar verdiğini, “Küçüklüğümden beri her zaman kendi tarzımı yaratmak istedim, kendi giymek istediğim şeyleri giydim ve başkasının ne düşündüğünden çok kendi mutluluğumu düşündüm. Her kıyafete baktığımda bunu nasıl daha Yasemin yapabilirim diye düşünüp, ona göre farklı kombinler yapıp, iç dünyamı dışarıyla paylaşmaya çalıştım. New York’ta üniversitede resim okudum, mezun olduktan sonra yaratıcılığım kendini bu şekilde gösterdi ve giymek istediğim ama dünyada var olmayan hayalimdeki kıyafetleri ufak bir ekip kurarak kendim üretmeye başladım” sözleriyle açıkladı.

El işi örgülerle bikini, bluz ve pantolon üreten Germiyanlıgil annesi Elif Dürüst hakkında, “Bir gün kendisi de isterse Elif Dürüst koleksiyonu yapmak çok isterim” dedi.

New York dergisi röportajı, ‘Yaratıcı özgürlüğü ve içimizdeki çocuğu Kutlamak Daisy Lane’in Kurucusu Yasemin Germiyanlıgil ile Röportaj’ başlığıyla duyurdu.

Dergide röportaja, ‘Daisy Lane moda markasının arkasındaki deha, ilham veren sanatçı ve tasarımcı Yasemin Germiyanlıgil ile samimi bir sohbette, onun İstanbul’un hareketli sokaklarından New York City’nin canlı sanatsal manzarasına kadar uzanan yolculuğunun büyüleyici özüne iniyoruz. 23 yaşındaki Yasemin’in hikayesi, içindeki çocuğun evcilleştirilmemiş ruhuyla derin bir bağla beslenen, kendini ifade etmeye adanmışlığın bir işaretidir’ cümleleriyle giriş yapıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x