Mahallenin sucusu süngerle kaplı gizli bölmede çocuklara yıllarca cinsel istismarda bulunmuş!

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde yıllardır su satışı yapan 60 yaşındaki Metin Şenay’ın iş yerine yaptırdığı süngerli odada mahallenin çocuklarına yıllarca tecavüz ettiği ortaya çıktı. Dehşet veren olay, bir çocuğu gece vakti alıkoymasıyla ortaya çıktı. Yapılan baskında çok sayıda çocuğun görüntüsü ele geçirilirken, Şenay’ın cinsel tacizde bulunduğu çocuklardan birinin ise felç geçirdiği belirtiliyor.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, 2009 yılında Gaziosmanpaşa’da yaşayan bir çocuğa yönelik istismar suçlaması ile Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yargılanan Şenay, delil yetersizliği gerekçe gösterilerek beraat etmişti. Tarih 24 Mayıs 2023’ü gösterdiğinde, Bağcılar’da henüz ilkokula giden 12 yaşındaki M.Y., ders saatleri sona ermesine rağmen evine dönmedi. Aile, saatlerce çocuklarını ararken, şikâyet üzerine emniyet güçleri dakika dakika çevredeki kameraları incelemeye aldı. Saat 12.40 sıralarında okuldan çıkan M.Y.’nin, mahallenin sucusu Şenay’ın aracına bindiği tespit edildi. Şenay, çocuğu evine bırakmak yerine işyerine götürdü. Önce bilgisayarda oyun oynattı, sonrasında ise çocuğa arka odaya geçmesini söyledi. İş yerinde dehşeti yaşattığı çocukların sesi dışarıya gitmesin diye süngerle kaplatılmış odaya kapattığı M.Y.’ye cinsel tacizde bulundu.

Yaşadığı olay nedeniyle karnı ağrıyan çocuk ağlamaya başladı. Şenay, bu kez telefonundan ‘çocuk esirgeme yurdu’ olduğunu iddia ettiği ve burada şiddete uğrayan çocukların videosunu açıp M.Y.’ye izletti: “Ses çıkarırsan ben tutuklanırım. Sen de çocuk esirgeme kurumuna verilirsin. Aileni bir daha göremezsin. Sus ve ağlama. Seni öldürürüm” dedi.

Polisler, Şenay’ın işyerini bastı ve her tarafı kan kaplı bir odada M.Y. baygın halde bulundu. Dehşet odasında “Sus”, “Seni öldürürüm”, “Ağlama”, “Seni kimse duymasın” ifadelerinin yer aldığı kağıt parçalarının yanı sıra, çok sayıda dijital materyal tespit edildi.

Gözaltına alınan ve tutuklanan Metin Şenay’ın soruşturmasını Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı yürüttü. Ele geçirilen dijital materyallerde Şenay’ın mahalleden başka çocuklara da cinsel istismarda bulunduğu öğrenildi.

10 yıl boyunca cinsel istismarda bulunmuş!

Korkunç görüntülerden bazıları, 2011 ve 2021 yılları arasında Şenay’ın istismarına maruz kalan R.Ş. isimli çocuğa aitti. R.Ş., Savcılığın çabasıyla dijitallerden tespit edildi. 10 yıl boyunca istismara maruz kalan R.Ş. felç geçirdi.

Felç geçiren çocuk anlattı: İlk olay 5 yaşında yaşandı, son olay ise ben 9. Sınıftayken

Şimdilerde 19 yaşında olan R.Ş., Savcılıkta verdiği ifadesinde yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Metin Şenay’ın gazetede çıkan haberlerini görünce kendimi eve kapattım. Kötü oldu. Annem bana ‘Metin sana bir şey yaptı mı?’ diye sordu. Korkumdan söyleyemedim. Metin Şenay’ı 4-5 yaşımdan beri tanırım. Beni dükkânına çağırıyordu. Gitmeyince kızıyordu. Öldürürüm diyerek tehdit ediyordu. Bana, ‘Ben seninle evleneceğim. Çocuğumuz olsun. Sen 18 yaşına gelince imam nikâhı kıyarız’ diyordu. İlk olay 5 yaşında yaşandı. Son olay ise ben 9. sınıftayken. Cinsel ilişkiye girerken videoya çekiyordu. Felç geçirene kadar bu devam etti.”

yüz yılı aşkın hapis cezası istendi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Şenay’ın dört çocuğa karşın “Cebir, tehdit ve hile kullanarak, silahla ve cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun bırakma”, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “Müstehcen yayınların üretiminde çocukların kullanılması” suçlarından yüz yılı aşkın hapis cezası istedi.

Bakanlıktan açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “Gizli bölmede nefessiz bırakılan çocuklar” haberlerine açıklama yaptı, açıklamada ismi geçen 2 çocuğun 17.11.2023 tarihinden itibaren devlet koruması altında olduğu belirtildi.

TIKLAYIN – Bakanlıktan “gizli bölmede nefessiz bırakılan ve tacize uğrayan çocuklar” hakkında açıklama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x